04 Mart 2014
Güncel
ALİBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI MAHMUT ÇATAK: “Mahallemizin gözü, kulağı olacağız”
Alibey Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Çatak, yalnızca resmi evrakların verildiği bir çatı işlevi algısını, klasik muhtarlık anlayışının çok ötesinde bir hizmet anlayışıyla yıkacaklarını, “Mahallemizin gözü, kulağı olacağız” sözleriyle beyan etti.

"Öncelikle vatandaşların yaşadığı yer üzerinde söz sahibi olabileceğini göstermek istiyoruz” diye konuşan Mahmut Çatak, Alibey Mahallesi’nden muhtar adayı oldu. "Değişim Zamanı” sloganı ile yola çıkan Çatak desteğiyle bu kapıyı açacağına inandığı tüm vatandaşları güler yüzlü, huzurlu, temiz, çağdaş ve modern bir Alibey Mahallesi içinsandığa davet etti.

"YAŞANABİLİR VE GÜVEN VEREN BİR MAHALLE İÇİN ADAY OLDUM”

Alibey Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Çatak, mahallenin istikbali için resmi kurumlarla halk arasında köprü vazifesi gören muhtarlık makamının ileri görüş ve sağduyu gerektirdiğine dair inancını paylaştı. Muhtarlığı sadece evraklara mühür vurmak olarak görmediğinin altını çizen Çatak, hizmet anlayışını şöyle kaydetti: "Mahalle sakinlerimin pek çoğu ile görüşme olanağını sağladım. Mahallemizde ikamet eden dostların ve arkadaşların önerisi ile çağdaş, yaşanabilir, temiz ve güvenli bir mahalle için çalışma arkadaşlarımla birlikte "Değişim Zamanı” geldiğini düşündüğümüzde mahallemizin muhtarlığı için aday oldum.

"AZALARIMLA BİRLİKTE TÜRKİYE MOZAİĞİNİ TEMSİL EDİYORUZ”

Muhtarlık görevimde bana yardımcı olacak arkadaşlarımın hepsi çok değerli, bu süreçte benimle birlikte mahallemizin hizmeti için görev almak istedikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Benimle mahalle yönetiminde yer alacak arkadaşlarıma baktığınızda adeta bir Türkiye resmi görürsünüz. Anadolu’dan, Trakya’dan, kadın,erkek, gençlerden oluşan dinamik bir ekibimiz var.

"ALİBEY MAHALLESİ’NE KARIŞ KARIŞ HÂKİM OLACAĞIZ”

Özenli ve titiz bir çalışma sonucu aza olacak arkadaşlarımı belirledim. Arkadaşlarımın hepsi Alibey Mahallesi’nin farklı bölge ve sokaklarında ikamet ediyor. Böylece mahallemizin farklı yerlerinde yaşanabilecek olası sorunlara anında müdahil olmamız mümkün olacak.

"VATANDAŞIMIZ İÇİN 7/24 ÇALIŞACAĞIZ”

Arkadaşlarımla birlikte bilinen klasik muhtarlık anlayışından farklı bir anlayışla mahallemizin yönetimine aday olduk. Deyim yerindeyse mahallemizin gözü, kulağı olacağız. Mahalle muhtarlığı sadece muhtarlık hizmet bürosunda evrak düzenlemek değildir. Mesai saatleri dışında da her fırsatta sokak sokak dolaşmalı, mahallenin neresinde olursa olsun yaşanabilecek problemleri görmeli, gerekli tedbirleri almalı, konu ile ilgili kurumlarla irtibata geçmeli ve vatandaşına yardımcı olmalıdır.

"KURUMLARLA İLETİŞİM VE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların yapılması bakımından ilgili kurumlarla işbirliği yapmalı, engelli vatandaşları engelsiz bir yaşam alanı yaratma noktasında sorumluluk üstlenmeli ve vatandaşın her türlü sıkıntısını gidermede önayak olmalıdır.

"DOĞRUDAN BİZE ULAŞABİLECEKSİNİZ”

Mahalleli muhtarlığı resmi bir kurum olmanın yanında kendi evi gibi görmeli, bir derdi, sıkıntısı olan mahalleli doğrudan muhtara ya da ekip arkadaşlarına ulaşmalı. Muhtar bunun için samimi olmalı ve güven vermelidir.

"DESTEĞİNİZLE ‘DEĞİŞİM ZAMANI’ BAŞLAYACAK”

Alibey Mahallesi’nin muhtar adayı olarak ben ve arkadaşlarım mahallemizi iyi tanıyor, yaşanan sıkıntıları biliyoruz. Çözüm için belediye, kaymakamlık, büyükşehir belediyesi gibi kurumlarla işbirliği içinde çalışacağız. Mahallelinin desteği ile daha güzel ve yaşanabilir bir mahalle için; "Değişim Zamanı” diyorum.”

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde desteklerinizi bekleyen Alibey Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Çatak’a 0542 808 05 98 nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Hazal BAŞARAN

MAHMUT ÇATAK KİMDİR?

1973 yılında Malatya’da doğdu. 1992 yılında Silivri’ye taşındı. Yaklaşık 20 yıldır Alibey Mahallesi’nde ikamet ediyor. Esnaf, Burcu Kuru Temizleme ve Halı Yıkamanın işletmeciliğini yapıyor. Evli ve iki çocuk babası.

AZALAR

Fulya Polat (Erzincan)

Yeliz Araç (Silivri)

İhsan Keçeci (Çatalca)

Sait Zengin (Adıyaman)

Mustafa Ali Karagöz (Silivri)

Nil Yıldız (Çatalca)

Önder Aslan (Malatya)

Mustafa Demirel (Sivas)


Okunma : 1124 Yorum : 0
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın
Resmi İlanlar Banner