16 Aralık 2013
Güncel
CHP’nin adayı ne zaman açıklanacak?
CHP İlçe Örgütü’nde gerçekleşen toplantıda İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, siyasi gündem ve genel çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
Belediye Başkan Adayları ve akabinde belirlenecek Meclis Üyesi Adayları süreciyle ilgili ön bilgi aktaran CHP İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, seçim çalışmalarına Adayların netlik kazanmasıyla ağırlık verileceğini belirtti.

TUĞLU: 4 OCAK’TA BELEDİYE BAŞKAN ADAY SAPTAMASI BİTECEK
Mümin Tuğlu’nun verdiği bilgiler şu şekilde: "Aday adaylıklarına dönük muhakkak herkesin aklından geçen şeyler var ama siz ne kadar biliyorsanız ben de o kadar biliyorum. Yaklaşık 6 aydır çalışmaları süren Genel Merkezi’mizce kurulan bir komisyon var. Bu komisyonda, MYK ve Parti Meclisi’nde gerekli çalışmalar yapılıyor. Geçen hafta 17 ilçede Parti Meclisimizin kararı ile temayül yoklaması yapıldı. Onlarla ilgili devamında anket çalışması yapılacak. 22 Aralık’ta 600 belde/ilçede adaylar açıklanacak. Kalan kısım da 4 Ocak 2014 tarihinde açıklanacak yani o tarihte belediye başkan adaylarımızın saptanması bitecek. Akabinde adaylar belli olduktan sonra belediye meclis üyeleri eskiden gelen genelgeye göre yahut yeni bir açıklama getirilirse ona göre saptanacak. Belediye meclis üyeliklerinin saptanması için belediye başkan adayımızın da belli olması gerekiyor ki o noktada hem büyükşehir hem ilçe belediye başkan adayımız belli olsun. Meclis de şüphesiz ona göre şekillenecek.

"SANDIK-ÇEVRE ÇALIŞMAMIZ KAPSAMINDA EVLERDE TESPİTLER YAPILIYOR”
İlçe olarak Sandık-Çevre örgütlenmesi adıyla yapılan bir çalışmamız var. Görev verdiğimiz arkadaşlar evlere giderek bu konuda tespitler yapıyorlar. Gençlik Kollarımız buna benzer bir çalışma gerçekleştiriyor ama takdir edersiniz ki asıl çalışmalar adaylar belli olduktan sonra şekillenecektir.”

"EMEKLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KAYNAŞMA ORGANİZESİ YAPIYORUZ”

Seçim çalışmalarının yanı sıra başlattıkları ve sürdürdükleri yeni çalışmalar hakkında da bilgi veren Tuğlu, "Emekli Öğretmenlerimize dönük 2-3 gündür devam eden bir çalışmamız var. Emekli Öğretmenlerimizi hafta sonu Kumburgaz’daki eski adıyla Marin Princess Hotel’de birbirleriyle kaynaşmaları için bir organize gerçekleştirdik. Silivri’deki Emekli Öğretmenlerimizin bir kısmını saptadık. Sizin aracılığınızla ulaşamadığımız emekli öğretmenlere de bu şekilde duyuru yapmış olayım.”

Haber:
Hazal BAŞARAN

Okunma : 595 Yorum : 0
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın
Resmi İlanlar Banner