08 Kasım 2009
Güncel
Haberimiz Ses Getirdi
Kaymakamlık Kum ocaklarının isyanını duydu

Silivri bölgesinde faaliyet gösteren kum ocakları kamyonlarının güzergah değişikliği ve kullanmak zorunda kaldıkları yol durumu neticesinde oluşan sıkıntılarını gazetemiz aracılığı ile aktararak, yetkililerden beklentilerini dile getirdi.

Mert Kum'un Sahibi Doğan Erbektaş'ın açıklamalarından sonra Silivri Kaymakamlığı harekete geçti. Kamyonların zorunlu güzergah yolu tamire alındı. İşletmeler 15 günlük bakım süresince eski güzergahı kullanacak.

22 Ekim 2009 tarihinde Hürhaber Gazetesi'nin manşetinde yer alan "Kum ocakları isyanda" başlıklı haberimiz ses getirdi. Bölgede bulunan 18 kum ocağı adına konuşan Mert Kum'un Sahibi Doğan Erbektaş, Büyük ve Küçük Sinekli'den kamyonlarının geçişlerinin engellenmesinden işletmelerin yaşadığı sıkıntıları ve kullanmak zorunda bırakıldıkları ancak son derece bozuk olan Beyciler-Sayalar arasındaki yol ile ilgili şu değerlendirmede bulunmuştu: "Güzergahımız değişirken, belirlenen hatta alt yapı çalışmalarının yapıldığı bildirilmiş raporlarla UKM'ye. O yoldan bırakın kamyon geçmesini köylünün at arabası bile geçemez. Sözde bu yol yapıldıktan sonra güzergahımız değişecekti ama yapılmadı. Bizim şu anda en az 100 aracımız sanayide tamirde yatıyor. Kullanmak zorunda bırakıldığımız yolun durumunu da bilir kişilerle tespit ettirerek mahkemeye verdik ayrıca. İnşallah devlet yetkililerimiz, büyüklerimiz yapılan yanlışı bir an önce görür de yolumuzu açarlar. Yolumuzu kapatırken bize sormadılar bile. En azından fikrimizi almaları gerekirdi. Bilgimize başvurabilirlerdi."

KAYMAKAMLIK, KUM

OCAKLARININ İSYANINI DUYDU

Silivri Kaymakamlığı'ndan dün yapılan açıklamaya göre, kum ocakları sahiplerinin şikayetçi olduğu Beyciler - Sayalar arasındaki stabilize kaplamalı yol, ağır tonajlı araçların zeminde yarattığı bozulmalar sonrası yapılacak bakım çalışmaları nedeni ile 15 gün trafiğe kapatıldı.

KAYMAKAMLIK,

YOL SORUNUNA EL ATTI

Silivri İlçe Kaymakamı A.Mesut Demirkol, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazi aracı ile bölgede yaptığı incelemeler sonrası şu açıklamalarda bulundu: "Kum ocaklarına ait ağır tonajlı iş makinalarının ve araçlarının zorunlu kullanımına açılan Beyciler - Sayalar arası stabilize yolda, yoğun yağışlarında etkisi ile bozulmalar meydana gelmiştir. Normal binek araçların yanı sıra arazi araçlarının dahi yol almakta güçlük çektiği stabilize yolda, aldığımız kararla bakım çalışmaları başlamış bulunmaktadır.

KAMYONLAR BAKIM SÜRESİNCE

ESKİ GÜZERGAHI KULLANACAK

Bu sürenin de yaklaşık olarak 15 gün süreceği göz önüne alınarak, ilgili güzergah yine eski güzergah olarak (Büyükkılıçlı Köyü) belirlenmiştir.

Halkımızın ve ilgili işletmecilerin bilgilerine" dedi.

Okunma : 979 Yorum : 0
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın
Resmi İlanlar Banner